Melisa Rent a Car Araba Kiralama Şartları
Aşağıda belirtilen şartlar siz ve sizler gibi araç kiralamak isteyen şahıs veya kurumlara daha iyi hizmet verebilmemiz için sigorta şartlarıyla birlikte yerine getirmenizi rica ettiğimiz birkaç maddeden oluşmaktadır. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Araba Kiralama Şartları
1. Ehliyet ve Yaş
Kiracının kira sözleşmesi sırasında araç gruplarına göre değişmekle birlikte en az 22 yaşını doldurmus ve 2 yıllık yerli veya uluslararası ehliyete sahip olması gerekmektedir. Ayrıca araç tesliminde nüfus cüzdanı, yurtdışında ikamet edenler için ise pasaport istenecektir.
2. Kiralama Süresi
Kiralama süresi en az 2 gündür(48 saat).
3. Fiyatlar
Melisa rent a car fiyat listesinde belirtilen fiyatlara rent a car kaskosu, zorunlu trafik sigortası araç periyodik bakımı dahil olup KDV dahil değildir. Uzun süreli kiralamalar için özel fiyatlar uygulanır. Bu web sitesinde belirtilen fiyatlar mesai saatleri içinde Melisa Rent a Car Ofisi veya İzmir Adnan Menderes Havalimanında teslim etme ve teslim alma için geçerlidir. Diğer yer ve zamanlar için Melisa Oto Kiralama ek ücret talep edebilir. Şöförlü araç kiralamalarda şöför ücreti yer ve zamana göre belirlenecektir.
4. Ödeme
Yurt İçinde Yaşayanlardan : Kira bedeli araç çıkışında mutlaka kendilerine ait kredi kartından alınır. Ayrıca kredi kartlarından depozit ( teminat ) slibi alınacak, araç dönüşünde gerekli kontroller yapıldıktan sonra kredi kartı slibi iptal edilerek kendilerine iade edilecektir.
Yurt Dışında Yaşayanlardan : Kira bedeli araç çıkışında kendilerine ait kredi kartından veya nakit olarak TL yada o günkü kur üzerinden istedikleri para birimi ile alınır. Kredi kartı kullananlardan depozit ( teminat ) amaçlı slib alınacak, kredi kartı kullanmayanlardan ise pasaport olması koşulu ile araç gruplarına göre değişmekle birlikte en az 150 € veya karşılığı diğer para birimleri depozit ( teminat ) alınarak araç dönüşünde gerekli kontroller yapıldıktan sonra kredi kartı slibi veya para kendilerine iade edilecektir.
5. İlave Sürücüler
Aracı kiralayan şahsın dışındaki kişilerce kullanılabilmesi için bu sürücülere ait sürücü belgesi bilgilerinin kira sözleşmesi üzerinde gösterilmesi gerekir (İlave sürücüler için ek bir ücret talep edilmeyecektir). Aksi durumun trafik kontrollerinde belirlenmesi veya herhangi kaza durumunda tüm sigortalar geçersiz sayılarak gerek kiralayan gerekse aracı kullanan kişi ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulur.
6. Teslim Alıp – Bırakma
Kiracının aracı teslim alma yeri ve saati rezervasyon yapılırken belirlenir. Kiracının aracı teslim etme yeri ise kira sözleşmesi yapılırken karşılıklı olarak belirlenir ve kira sözleşmesine yazılır. Aracı kiralayan Melisa Rent a Car ın yazılı izni olmadıkça aracın teslim yeri ve saatini değiştiremez. Kiracı aracı Melisa Rent a Car personeli dışında kimseye teslim edemez.
7. Teslim Gecikmeleri
Aracın geriye tesliminde sözleşme üzerinde yazılı zamandan 3 saate kadar olan gecikmelerde her saat için kira günlük bedelinin 1/3’ü, 3 saati aşan gecikmelerde 1 günlük kira bedeli alınır.
8. Trafik Cezaları
Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araçlar hangi nedenle olursa olsun resmi ve yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman sözleşme süresi içinde kabul edilir.
9. YAKIT
Yakıt ücreti kiralayana aittir. Kiralayan sözleşme bitiminde aracı teslim formunda belirtilen yakıt miktarı kadar yakıtla iade etmek zorundadır.
10. ARACIN KULLANILMAYACAĞI DURUMLAR
a- Gümrük yasaları ve Türkiye Cumhuriyeti yasaları gereği taşınması yasak olan ve suç sayılan her türlü eşya, emtia taşınmasında ve kanunlarca yasal olmayan işlerde,
b- Yasal hız sınırlarının aşıldığı ve trafik kurallarının ihlal edildiği durumlarda,
c- Başka bir aracın ya da hareket eden veya etmeyen nesnelerin çekilmesinde, itilmesinde veya yüklenerek taşınmasında,
d- Hatalı kullanım, yarış, hız denemesi, ralli, sağlamlık denemesi, motorlu sporlar vb. ile trafiğe kapalı, olağan dışı trafik koşullarına uygun olmayan (dağlık arazi, kum, bataklık, erimiş asfalt, dere yatağı vb ) yol şartlarında,
e- Alkol ve uyuşturucu maddelerin etkisi altındayken,
f- Araç üzerinde, aksesuarlarda veya herhangi bir parçasında değişiklik yaparak,
g- Araca bilinçli veya bilinçsiz belirtilenden hariç farklı bir yakıt koyarak,
h- Trafik kuralları ve araç ruhsatında belirtilenden fazla yolcu ve her ne şekilde olursa olsun bagaj harici yük ile eşya taşınmasında. Araçta veya bagajında canlı veya cansız hayvan taşınmasında,
11. Not
Araçlarımız ile İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Denizli, Uşak, Afyon, Kütahya, Burdur, Isparta, Antalya, Balıkesir, Çanakkale, Bursa ili ve ilçeleri dışına çıkılamaz.
Araç Kiralama Şartları
Ehliyet ve yas gereksinimleri, kiralama suresi, fiyatlar, odeme, ilave suruculer, teslim alıp-bırakma, teslim gecikmeleri, trafik cezaları olmak uzere bir cok bolum hakkında bilgi almak icin Araba Kiralama Sartlarını lütfen dikkatli bi şekilde okuyunuz...
Araba Kiralama Sigorta Şartları
Araçlarımız Karayolları Trafik yasası uyarınca mecburi mali mesuliyet sigortası ve rent a car kaskosu ile sigortalanmıştır. Sigorta ve kaskonun geçerli olabilmesi için kiralayanın Araba Kiralama Sigorta Şartları yerine getirmesi gereklidir.
Ana Sayfa | Kiralık Araçlarımız | Araba Kiralama Ücretleri | Araç Kiralama Rezervasyon Formu
Araba Kiralama Şartları | Oto Kiralama Sigorta Şartları | Bize Ulaşın